Właściwości Kamieni

Szanowni Panstwo !!!!!!
Kamienie NIE LECZĄ , KAMIENIE SA POMOCNE PRZY LECZENIU CHORÓB .Moim zdaniem LECZĄ ZIOŁA LEKARZE I LEKARTWA , a kamienie cudownie wspomagają  uzdrawianie .
Kamienie szlachetne swą urodą, wielobarwnością i cudownym blaskiem od tysięcy lat fascynowały ludzi. Nosząc je jako kamienie ozdobne, nie zdajemy sobie sprawy z ich leczniczego oddziaływania i promieniowania. Aby w pełni wykorzystać Magię kamieni powinniśmy nosić je zawsze blisko schorowanych miejsc lub serca. Najlepsze efekty dają przy całkowitym zetknięciu ze skórą i temperaturą ciała, a nie na ubraniu.

Pamiętajmy jednak iż kamienie mogą byc bardzo przydatne przy chorobach , ale zdecydowanie nie mogą zastępować porady i pomocy lekarskieja ani leków .
Kamienie posiadają cudowną moc potwierdzoną przez medycynę niekonwencjonalną - dlatego naszym zdaniem należy traktować je z całą powagą i szacunkiem!
Firma „Ethnic Sun ”Agnieszka Maj-Sygula nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z prawidłowego lub nieprawidłowego zastosowania przedstawionych metod.
Opis kamieni, materiały zaczerpnięte z wielu naukowych źródeł między innymi
D.Harald Alke Instytut Kyborg http://www.piramidyhorusa.slask.pl
http://www.sokolowski-muzea.pl/mineraly.html, http://www.centurion.w8w.pl/kamienie/index.htm

Agat (różnokolorowy w pasy)
Choroby oczu, słuchu, niepokoje, kłopoty z oddychaniem, dobry kamień dla rodzin aby żyły w zgodzie. Poprawia dar wymowy adwokatom, politykom. Amulet chroniący zdrowie i życie. Brązowy na choroby kobiece, białawy na choroby oczu, zielonkawy niepokoje i kłopoty z oddychaniem.
AGAT - cieleśnie strzeże on twojej integralności. Chroni osobę, która go nosi przed pychą i czyni ją poważną i zrównoważoną. Wzmacnia duchowo serce i daje nową odwagę. Jest kamieniem dla zranionych dusz. Duchowo stwarza spokój .Daje oparcie, odwagę i stałość w reprezentowaniu na zewnątrz swoich interesów.

Agat Mszysty

Jego zielony kolor uspokaja. Należy go wykorzystać do odpoczynku duszy od konfliktów ze światem materialny. Umieszczany nad sercem jako broszka, chroni je.
Agat Wstegowy
Działanie ma podobne do agatu, ale łagodniejsze. Pobudza on nasze uczucia i fantazję. Mężczyznom pomaga w łatwiejszym przyjmowaniu i dawaniu uczuć. Pozwala im lepiej rozumieć kobiety.

 

AGAT MUSZLOWY TO KAMIEŃ SUKCESU dającym Szczęście .
 
Agat równoważy emocje i uspokaja ciało. Pomaga rozwijać elokwencję, nazywa się go kamieniem zdrowia i powodzenia. Działanie lecznicze: Agat poprawia wzrok, słuch, przeciwdziała truciźnie.

Agat muszlowy zwany tez kamieniem dobra  oraz kamieniem sukcesu.

Agat muszlowy znany jest od ponad 300 000 000 (milionów lat) powstał on z muszli skamieniałych ślimaków o nazwie turitella to rodzaj niezbyt dużych ciepłolubnych morskich ślimaków o wieżyczkowatych mających kształt stożków ,zamieszkujących płytkie muliste dna mórz. 

Według wierzeń  nosząc ten kamień, osiągniemy wymarzone cele i zawsze będziemy osobami majętnymi umiejącymi mądrze zarządzać pieniędzmi (dar obfitości i spełnienia)  .

Agat – jest to minerał półszlachetny, wielobarwny, jest to wstęgowa odmiana Chalcedonu , skala Mohsa 7.

Nazwa pochodzi od rzeki Achates (dzisiaj Drillo) w południowej Sycylii we Włoszech  gdzie wydobywano go już w starożytności.

Rzeka ta przecinała swoim korytem złoże pięknych kamieni.

Miejscowa ludność zbierała je i zabierała do swoich domów co piękniejsze okazy .Okazało się że otaczając się tak piękna naturą  stali się weselsi, spokojniejsi, pozytywniej nastawieni do otoczenia, żyli zgodnie i szczęśliwie. Dlatego Dolinę tą oraz cudowne kamienie nazwano Achates, czyli "dobry".

Kamień ten dba o dobro ogniska domowego, przeciwdziała kłótniom, rozwodom, odpycha złe oko i żłą energię wraz ze złośliwymi duchami.

Uważa się że  podnosi witalność, równoważy emocje i łagodzi stres 

wikipedia: "Agaty powstają w geodach, zbudowane są z wielu różnokolorowych, naprzemianległych (najczęściej bladych) warstw. Powstawanie pasm było prawdopodobnie wynikiem zachodzących procesów wielokrotnego wydzielania się krzemionki z roztworów lub cyklicznego wytrącania się pigmentu w żelu krzemionkowym. Zróżnicowana jest też barwa agatów – powodują ją bardzo drobne wrostki różnych minerałów np. chlorytówhematytugoethytu. Przeważają warstwy szare, różowawe i brunatne, rzadko występują żywsze barwy: czerwone, zielone, czarne."

Leczniczo :

Agat
Choroby oczu, słuchu, niepokoje, kłopoty z oddychaniem, dobry kamień dla rodzin
aby żyły w zgodzie. Poprawia dar wymowy adwokatom, politykom.
Amulet chroniący zdrowie i życie. Brązowy na choroby kobiece, białawy na
choroby oczu, zielonkawy niepokoje i kłopoty z oddychaniem. 
AGAT - cieleśnie strzeże on twojej integralności. Chroni osobę, która go nosi przed
pychą i czyni ją poważną i zrównoważoną. Wzmacnia serce i daje nową odwagę.
Jest kamieniem dla zranionych dusz. Duchowo stwarza spokój. Daje oparcie, odwagę
i stałość w reprezentowaniu na zewnątrz swoich interesów.

 Dawne legendy głoszą, że kobiety, które nie mogą zajść w ciążę winny używać Agatu oraz kamienia księżycowego . Należy uszyć z lnu pas na biodra i co trzy palce wszyć w niego szlifowany lub polerowany Agat lub kamień księżycowy  

 Akwamaryn ( barwa od delikatnej zieleni po delikatny błękit  )

Symbol miłości, przynoszący szczęście w małżeństwie, pomaga w podtrzymaniu miłości i szczęścia partnerskiego. Wpływa uspokajająco, łagodzi lęki, usuwa stany depresyjne, wzmaga poczucie pewności siebie i poprawia samopoczucie. Jest również pośrednikiem w komunikacji z istotami niebiańskimi, czyli naszymi aniołami stróżami oraz opiekunami duchowymi. Pomocny  przy zapaleniach oczu, dolegliwościach wątroby i nerek, oraz dolegliwościach wiążących się z zębami i szczękami , choroby  dróg oddechowych,uczulenia, bronchit, katar, łzawienie oczu. Zalecany w schorzeniach głowy i szyi. Amulet dla ochrony i powodzenia rybaków i żeglarzy, "kamień odwagi", łagodzi strach i fobie, uspokaja. Jego wibracje uwalniają duszę ze starych uwikłań karmicznych. Bardzo dobry dla uzdrawiania uczuć.wzmaga poczucie pewności siebie i poprawia samopoczucie. Jest także amuletem używanym dla ochrony i powodzenia przez rybaków i żeglarzy. Nazywany jest także "kamieniem odwagi.

cytat z https://pl.wikipedia.org/wiki/Akwamaryn

" (...) Akwamaryn (łac. aqua marina „woda morska”) – minerał; błękitny lub niebieskozielony (w zależności od ilości domieszek związków żelazakamień szlachetny, będący przezroczystą odmianą berylu

Właściwości

  • Typowe dla naturalnych akwamarynów są :  inkluzje w postaci długich, równolegle ułożonych do ścian słupa kryształu kanalików, często wypełnionych roztworem nadającym kryształom zabarwienie brązowe brudnawe ; zawierają także pęcherzyki powietrza. W niektórych kryształach mogą występować kropelki cieczy . Akwamaryn zawiera ponadto kryształy biotytuflogopiturutylupirytuhematytuilmenitu oraz turmalinu (...)"
  • Piękny kamień jubilerski ma zabarwienie od zielonawoniebieskiego do intensywnego błękitu. Cenny surowiec jubilerski. Szczególnie poszukiwane są kamienie niebieskie o masie powyżej 10 ct. Z tego powodu większość kamieni, po oszlifowaniu, poddawana jest ogrzewaniu, w czasie którego kamienie zielone lub zielononiebieskie zmieniają barwę na niebieską.Aktynolit

Aktynolit to efektywny minerał należący do grupy krzemianów, stanowi główny składnik NEFRYTU .Często spotykany pod nazwą PROMIENISTY KAMIEŃ . Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa "aktis" – PROMIEŃ i "lithos" – KAMIEŃ. Tłumaczenie to jest aluzją do skupień promienistych kryształów. Występuje w wapieniach i dolomitach. Aktynolit znalazł swoje zastosowanie w jubilerstwie, jednak jest bardzo ciężko go dostać .Wykorzystywany niezwykle rzadko, ze względu na łatwą łupliwość i trudności z cięciem . Rzadko kiedy trafia się tak duży i gruby okaz aby mógł być użyty do biżuterii , dlatego biżuteria z tym minerałem trafia się niezwykle rzadko , a okazy są UNIKATOWE i NIETUZINKOWE Bardzo trudne do kupienia .Kolekcjonerzy do swoich zbiorów poszukują zazwyczaj kamieni aktynolitu wykazujących efekt kociego oka . Wpływa on uspokajająco na system nerwowy , dodaje pewności siebie i zwiększa pozytywne myślenie . Tworzy się w warunkach przeobrażeń regionalnych i kontaktowych .Występuje w zieleńcach(skała metamorficzna), amfibolitach, wapieniach i dolomitach. Miejsce występowania : USA, KANADA, AUSTRALIA WŁOCHY, TANZANIA, POLSKA- gdzie można je spotkać to Góry Sowie, okolice Srebrnej Góry oraz w Woliborzu

Amazonit (zielony)

Uruchamia intuicję, działa korzystnie na hormony i system limfatyczny.

Nazywany jest kamieniem młodości,gdyż podobno sprawia że skóra długo zachowywała jędrność i ładny wygląd. W czasach współczesnych, poleca się do kobietom w okresie menopauzy z uwagi na to, że ułatwia zachowanie równowagi wapniowej w organizmie a także stymuluje system nerwowy. Dzięki temu mija fala uderzeń gorąca i zmniejsza się skłonność do złości.Jest to kamień kojący układ nerwowy, wycisza , uspokaja, pomaga się skoncentrować i odrzucić smutek i rozterki  Ukochany przez ludzi Sztuki artystów malarzy , rzezbiarzy czy pisarzy oraz tancerzy i muzyków Jest też amuletem hazardzistów, bo przyciąga finansowe szczęście.Amazonit to rzadki minerał. Występuje w kwaśnych, głębinowych skałach magmowych, najczęściej w pegmatytach, granitach.

Już w starożytnym Egipicie, przypisywano amazonitowi ogromne znaczenie. Noszono go dla ochrony przed jadowitymi zwierzętami szczególnie wężami.  Wiele ozdób z tego kamienia w srebrze,  znaleziono w grobowcu Tutanchamona . Kopalnie Amazonitu zostały odkryte na terytorium Egiptu i Etiopii. Odnajdywano je również w kurhanach z okolic Dolnego Donu aż po Ural, gdzie według legendy miały żyć dzielne Amazonki i z nimi jest kojarzony własnie z odważnmi amazonkami.  Przez Indian uważany był za święty kamień.

Poza walorami estetycznymi w formie pięknej biżuterii amazonit  można też stosować na różne sposoby:

trzymać pod poduszką (podobnie jak ametyst) –  przy problemach z bezsennością na tle nerwicy lub stresów 

masować kark i plecy kamieniem – by skutecznie usunąć nadmierne napięcia mięśni

przy zaburzeniach pracy serca na tle nerwicowym nosić przy sercu 

nosić w kieszeni i dotykając przy doświadczaniu ciężkich obciążeń psychicznych.

Amazonity to polecane są dla osób urodzonych pod znakiem  Raka, Panny i Wagi.


Ametryn RZADKOŚĆ !!!!

Dwubarwna, fioletowo-żółta odmiana kwarcu , będąca jednocześnie ametystem i cytrynem . Granica między tymi dwoma barwnymi odmianami jest zazwyczaj nieostra (stopniowa). Pochodzi niemal wyłącznie z Boliwii i Brazylii.Powstaje jedynie w wyjątkowych warunkach klimatycznych.
Ametyst (fioletowy)
Kamień mądrości. Pomocny przy  :migrena, bezsenność, choroby wątroby, rany, opuchnięcia, bezpłodność, bezsenność, alkoholizm. "Kamień najwyższej mocy magicznej", Umiejętność podejmowania dobrych decyzji w danym momencie, uruchamia uczucia, refleks, zabezpiecza przed upijaniem się i nadmiernym gadulstwem.
Mówi nam żeby uporządkować swoje zdrowie i swoje życie. Uzdrawia we śnie, wspomaga medytację, będąc niezrównanym dla tych, którzy cierpią pod wpływem stresu i chorób psychosomatycznych. Aktywuje Trzecie Oko. Jest kryształem nieocenionej wartości dla magów i szamanów. W piramidzie energetycznej Horusa, jest świetnym instrumentem dla centrów terapeutycznych

Ametyst zielony

Ametyst Zielony to kamień szlachetny będący ciemnozieloną odmianą Kwarcu. Swoją piękną barwę uzyskuje w procesie ogrzewania w temperaturze 400-500 ℃ Ametystów Fioletowych lub naświetlania promieniowaniem jonizującym niektórych bezbarwnych odmian Kwarcu. Właściwości: Ametyst Zielony jest kamieniem, który doskonale równoważy energię powodującą przypadkowe, i niestety nie zawsze pozytywne, wydarzenia, a także nadmierny zapał, zbyt wygórowane ambicje czy wyznaczanie sobie zadań ponad nasze możliwości. Pomaga w odnalezieniu właściwej, bezpiecznej drogi w pośpiechu współczesnego życia oraz przywraca równowagę pomiędzy tym, czego rzeczywiście potrzebujemy, a tym do czego aspirujemy. Umożliwia także harmonię pomiędzy fizycznymi i duchowymi potrzebami, przełamanie męczącej rutyny dnia codziennego, czy trwania w beznadziejnej sytuacji, z której nie potrafimy się wydostać o własnych siłach. Energia Ametystu Zielonego pobudza w nas chęć do życiowych zmian, dodaje siły i poczucie bezpieczeństwa w realizacji życiowych celów oraz nawiązywaniu relacji z nowo poznanymi ludźmi.
Ametyst Zielony wg medycyny niekonwencjonalnej pomocny przy :
·  dolegliwości związane z sercem i układem krąeżnia
· Wycisza, niweluje wewnętrzny niepokój i nerwowość
· Pozytywnie wpływa na układ immunologiczny i odporność
· Umożliwia spokojny sen
Występowanie: Brazylia (największe na świecie złoża), USA (Montana, Maine, Georgia, Arizona), Kanada, Meksyk, Paragwaj, Urugwaj, Madagaskar, Australia, Rosja, Sri Lanka, Indie, Japonia, Chiny, Korea, Zimbabwe, Mozambik, Kenia. Pielęgnacja i środki ostrożności: Ametyst Zielony należy czyścić pod bieżącą wodą, a raz na kilka tygodni umieścić na krótko w nasłonecznionym miejscu w celu naładowania go energią słoneczną. W ten sposób odzyska swój blask i właściwości. Odmiany ciemnego Ametystu mogą z czasem blednąć pod wpływem światła, zatem należy je przechowywać w zacienionym miejscu.

Awenturyn (zielony)

Kamień menadżerów. pomocny przy wzmacnianiu systemu nerwowego, pomaga przy schorzeniach serca, poprawia witalność, choroby oczu, wypadanie włosów, egzema. Przywabia fortunę. Kamień wyciszający awanturników. AWENTURYN chroni przed negatywnymi wpływami. Jest wspaniałym kamieniem dla duszy. Wspiera intuicję. Uczy kochać życie. Uzdrawia stare cierpienia. Pozwala poznać ich prawdziwe przyczyny

Azuryt (niebieski)

Pobudza pamięć, uwalnia oporne, długotrwałe blokady w komunikacji. Uruchamia pełny potencjał.

Bawole Oko (brązowy)

Pomocny przy  choróbach atakujących drogi oddechowe typu astma. Kamień ten to cudowny rzadko występujące KWARCOWE BAWOLE OKO-trudne do dostania. Jest to czerwono - brązowo - brunatny nieprzeźroczysty piękny kamień wykazujący optyczny efekt kociego oka w postaci przemieszczającej się, pasowej migotliwości. Efekt ten powodują włókniste wrostki silnie utlenionego Krokidolitu. Kwarcowe Bawole Oko występuje zazwyczaj z Kwarcowym Tygrysim Okiem lecz jest od niego ZNACZNIE RZADSZE . Kamień w cudowne paseczki czerwone - jasno-brązowe i ciemno-brązowe w pięknych ciepłych brązowych barwach

Bronzyt

Bronzyt to kamień energii męskiej, co nie znaczy że nie nadaje się również dla pań. Energia bronzytu neutralizuje złe życzenia i zaklęcia przeciwko człowiekowi, szczególnie w połączeniu z turmalinem. Odpycha je i sprawia, że nie powracają. Kiedy ma się do czynienia z konfliktem i czyjąś agresją, bronzyt zwiększa wiarę w siebie i pomaga być sobą. Przywraca harmonię w sytuacjach braku kontroli i niemożliwości manewru, pozwala działać z zachowaniem godności i zgodnie z własnymi zasadami. Bronzyt to kamień siły i pewności siebie , dlatego przydaje się na cięższe czasy. Kiedy człowiek chwilowo czuje się osłabiony przez przeciwności losu, bronzyt przypomina czas mocy, łączy z pozytywnymi wspomnieniami

Bursztyn ( od białego po złocisty, zielony i brązowy)

Pomocny w bólach głowy i migrenowych, przeziębieniach i grypie, reumatyzmie oraz dolegliwościach układu krążenia
astmie, drganiu gałek ocznych, niepokój , niedomagania  gardła, zapalenia migdałów, tarczyce . Zalecany wszystkim, którym grozi udar mózgu. - Bursztyn sprzyja dobremu samopoczuciu fizycznemu, aktywizuje moc samouzdrawiania. Ofiarowuje siłę i mądrość w zakresie spraw materialnych. Dawniej używano go do sporządzania kadzidełek, odpędzania złych duchów. Ma wszechstronne zastosowanie na różne dolegliwości: tarczycę bóle uszu, migdały, astmę zaburzenia jelitowo-żołądkowe, reumatyzm, zawroty głowy. Równoważy pracę wątroby i woreczka żółciowego, pomaga przy astmie i zapaleniach oskrzeli. Wzmacnia czakrę splotu słonecznego.

Chalcedon (wielobarwny)

Kamień gruczołu tarczycowego. Uspokaja, pomocny w leczeniu ran i dolegliwości tarczycowych, klimakterium, chorób gardła, oraz chrypka, struny głosowe i tarczyca. Cieleśnie jest to spokój przez relaks aktywności komórkowej. Harmonizuje procesy chemiczne, równowagę w fizjologii. Aktywuje duszę. Odbija negatywy, wzmacniając pozytywy. Idąc jego ścieżką, jesteśmy w stanie dotrzeć bliżej światła, gdyż otwiera na wysokie, harmonijne wibracje.

Chryzokola (błękitna i zielona)

Polepszenie pigmentacji skóry, włosów. Pomocny przy odpręzeniu  podczas bólów porodowych należy trzymać w dłoni, wzmacnianiu  układ odpornościowy. Chryzokola łączy serce i duszę z podstawą życia na Ziemi. Pobudza splot słoneczny, co pozwala jego energii docierać do wszystkich ważnych organów w ciele. Uspokaja to duszę i wzmacnia ducha. Pozwala uzyskać wgląd we Wszechświat.

Chryzokola to kamień kojarzony z mocą żeńskiej energii. Choć żeński pierwiastek obecny jest również u mężczyzn, chryzokola zalecana przede wszystkim kobietom: nie tylko zmniejsza typowe kobiece dolegliwości i łagodzi objawy kobiecych chorób, ale też pozwala paniom odzyskać wewnętrzny spokój, wzmacnia cierpliwość i daje siłę do zmagań z codziennością.

Chryzokola to  minerał zaliczany do krzemianów. Obficie występuje na terenach Ameryki Północnej i w Meksyku, a także w górach Ural, w Chile i w Izraelu.  Jego nazwa powstała z połączenia greckich słów chrysos i kólla i w dosłownym tłumaczeniu oznacza "klej do złota", gdyż w starożytności minerał ten stosowany był właśnie jako spoiwo przy łączeniu złotych elementów ozdób.

Chryzokola najczęściej ma kolor niebieski, zielony lub niebieskozielony, rzadziej spotykany jest w odcieniach brązu lub czerni.

Chryzokola - kamień dla mówców

W ezoteryce chryzokola jest kamieniem przypisanym archetypowej prabogini Ziemi. Symbolizuje moc żeńskiej energii, obecnej nie tylko u kobiet, ale też u mężczyzn - to ona odpowiada za delikatność, uczucia, wewnętrzną mądrość.

By chryzokola była skuteczna, raz na miesiąc należy ją oczyszczać z pomocą hematytu i ładować w świetle księżyca

Zgodnie z tą symboliką chryzokola pomaga żyć bardziej "po kobiecemu" - delikatniej, z szacunkiem dla innych.

Bywa zalecana osobom, które pracują głosem - wykładowców, przedstawicieli handlowych - gdyż pomaga bardziej świadomie dobierać słowa, przemawiać z pasją, a zarazem zrozumiale i przekonująco.

Chryzokola - właściwości zdrowotne

Wedle zwolenników metod niekonwencjonalnych, chryzokola ma również szereg właściwości cennych dla zdrowia. Noszona na ciele w postaci wisiorka lub włożona do kieszeni:Chryzopraz (zielony)

Chryzopraz pomocny przy  eliminowaniu  stresu. By dawał radość , musi być pielęgnowany z miłością. Doskonały do centrów terapeutycznych. Pomaga w chłodnym, jasnym myśleniu. Może pomóc w połączeniu z wewnętrznym głosem . Niepokoje, nerwowość, zmęczenie.

Cyrkon

Uwaga! - nie mylić z cyrkonią - jest sztuczna i nie posiada mocy. Światło cyrkonu rozwesela, wnosi harmonię i zadowolenie. Wzmacnia pamięć, przeciwdziała alergią i chorobą płuc.

Cytryn (żółty)

Kamień antycukrzycowy . Wspomaga wydzielanie insuliny, pomocny przy usuwaniu zatrucia krwi, łagodzi stres u dzieci, depresję, nerwowość, zmęczenie. Ożywia przemianę materii, wspaniały przy dolegliwościach trawiennych. Zalecany do harmonizowania wydzielania insuliny przez trzustkę i przy cukrzycy. Skórcze żołądka, lęki i depresje. Pomaga w wydalaniu substancji krystalicznych, osadów szkodliwych minerałów, stwardnień, zanieczyszczeń i metali. Oddziela duszę od ciała. Łatwiejszym staje się udanie w podróż astralną. Duchowo czyści aurę z elementarnych szkód, spowodowanych starą karmą. Prowadzi na nowe częstotliwości. Otwiera na nowe podniety, podobnie jak kryształ górski.

Czaroit

To kamień najwyższych mocy magicznych, często stosowany w praktyce astrologicznej pomaga odczytywać przyszłość. Ukochany kamień jasnowidzów . Kamień o bardzo silnej energii. Minerał ten wzmacnia myśli i chroni przed złymi energiami przyczepiającymi się do naszej aury (są one często powodem nieuzasadnionych lęków). Wzmacnia osłabione długotrwałą chorobą organizmy. Szczególnie polecany przy chorobach nerek i marskości wątroby. Przyśpiesza regenerację organizmu. uwalnia uczucia. Jego fiolet koi agresję, i czyni nas refleksyjnymi. Nakłania do przyjaznego usposobienia. Jest wskazany w kłopotach partnerskich. Czyni bardziej wyrozumiałym i kontaktowym. Czaroit - dodaje sił do walki z lękami duszy, strachem depresją. Czaroit (charoit) - jest to minerał z gromady krzemianów. Należy do minerałów wyjątkowo RZADKICH. Został przypadkowo odkryty przez rosyjskiego geologa W.P.Rogova prowadzącego badania w dorzeczu rzeki Czary (okolice Irkucka i Czity we wschodniej Syberii – pomiędzy jeziorem Bajkał a Jakuckiem). Decyzją IMA wpisany w 1977 r. na listę minerałów. Miejsca występowania: jak dotychczas jedyne stwierdzone miejsce wystąpienia tego minerału znajduje się w dorzeczu rzeki Czary we wschodniej Syberii. Spotykany jest tam na obszarze o powierzchni około 10 km 2 .

Diament

Wytwarza czyste wibracje, które korzystnie wpływają na pęcherz i nerki, przeciwdziałają tworzeniu się kamieni. pomocny przy uspokajaniu , depresji chroni przed obłędem. podobno działa przeciw schorzeniom kości i gruczołów oraz do stymulowania grasicy. Dawniej stosowano przy zaburzeniach równowagi, epilepsji, cukrzycy, zapaleniu wątroby i gorączce. Dzięki swojej mocy tworzy osłonę przed osobami, które wysyłają do nas negatywne fale - diament natychmiast zwraca je i przesyła podwojone do wysyłającego. Posiada doskonale światło, ukryte boskie światło, wysyła je w najciemniejsze zakamarki naszej duszy, aby je prześwietlić i oczyścić. 

Dioptaz (szmaragdowo-zielony lub czarny)

Wzmacnia duchowo serce, wyczula intuicję i natchnienie do nowych idei. Ożywia pobudza do walki z chorobą. Nazwa pochodzi z greckiego co oznacza "widzieć przez" i pomaga w jasnowidzeniu. Noszony pomaga określić - odkryć tajemnice miejsca i skarby.

Fluoryt (zielony, fioletowy)

Kamień menadżerów i palaczy. Podobno łagodzi stres, chroni płuca, pomocny przy  leczeniu nowotworów płuc i wątroby. Odświeża system nerwowy. Nazwany jest "Kamieniem Geniusza" ponieważ subtelne wibracje wpływają na komórki mózgowe. Otwiera to co czujemy intuicyjnie, przeczucia nagle stają się logiczne i możliwe do udowodnienia. Fluoryt jest regulatorem energii. W magii zastępuje kryształ górski, ale wysyła mniej energii. Otwiera duszę na zaświaty. Pomaga nam się wznosić i uczyć. FLUORYT - stosowany do medytacji, pomocny w rozwoju świadomości (intuicji), pomaga w wyborach, rozróżnianiu, co dla nas dobre a co nie. Usuwa zamęt umysłu, emocje, doprowadza do harmonii. Wyrównuje pracę mózgu, pomaga przy leczeniu schorzeń umysłowych. Wspomaga czakry trzeciego oka i korony.

Granat (czerwony, bordowy i prawie czarny)

Pomocny przy chorobach serca, skóry, stany zapalne, przyspieszenie pulsu. Granat posiada wiele różnokolorowych odmian  Ciemna czerwień almandynu podobno aktywizuje organy rozrodcze, reguluje krążenie krwi i pomaga przy anemii. Czerwony ogień granatu daje siłę napędową, siłę woli, wiarę w sukces i siebie. Pobudza energię seksualną. Rycerze zabierali go w bój, wierząc, że zapewni im nietykalność. Ożywia komórki krwi poprawiając krążenie a co za tym idzie popęd płciowy likwidując impotencję. Ma silne działanie organiczne i wspiera uzdrowienie cielesnych zranień. Uzdrawia stare rany, które wstrząsnęły naszym sercem. Ma intensywne działanie na duszę. Wytłumia zarozumialstwo i redukuje egzaltację (nakręcanie). Chroni przed negatywnymi wpływami i myślami ludzi, którzy chcą naszego zła. Chroni przed czarną magią. Kryształowe różdżki z granatem rozprzestrzeniają uspokajającą energię.

Heliotrop (zielony w czerwone prążki)

Pomocny przy :hemoroidy, kamienie nerkowe, choroby jelit, żylaki, zadyszka, krwotoki z nosa. Kamień błędnie mylony z krwawnikiem. Otwiera na nowe impulsy, nowe poruszenia i nowe uczucia. Wszystkie obszary życia otwiera na światło. Pobudza krew i krążenie. Wspiera zdrowie organów wewnętrznych, łączy ciało i duszę. Jest otwarty na duchowe impulsy. Uzdrawia i uziemia bez zaniedbywania duchowego rozwoju. Powinien być noszony np. z turkusem.

Hematyt (czarny, metaliczny)

Kamień sił witalnych. pomocny przy oczyszczaniu  krewi, podobno przynosi ulgę w bólach karku i pleców,  anemii. Jest to  kamień prawników, pomaga wygrywać procesy sądowe Skurcze łydek, kłopoty z nerkami, nadciśnienie oczne, bezsenność, regulator ciśnienia, regulator snu, przeciwdziała reumatyzmowi, obniża zbyt wysoką ciepłotę ciała. Pomaga przy przeciwdziałaniu  wrzodom

Howlit   
Jest minerałem z gromady krzemianów. Jego barwa jest biała poprzecinana 
ciemnymi żyłkami. Budową bardzo przypomina turkusy dzięki czemu 
często jest barwiony na kolor niebieski przez co do złudzenia przypomina
turkus naturalny. 
W medycynie niekonwencjonalnej pomocny w bezsenności.

Ten kamień WSPOMAGA KONCENTRACJĘ  i przydaje sie w nauce  korzystnie wpływa też na pamięć. Daje siłę przeciwstawiania się krytyce .Howlit otwiera wrota do innych wymiarów oraz wiadomości z poprzednich wcieleń.

Howlit wzmacnia przemianę materii, kości, stawy, zęby, paznokcie, więzadła i ścięgna .Jest pomocny w regulowaniu gospodarki kwasowo-zasadowej w organizmie.
Howlit w sferze duchowej symbolizuje dążenie człowieka do światła.  Pobudza w nas zaufanie do otoczenia. To zaufanie związane jest z lekkością , radością i wiarą że  Bóg o nas dba. W przypadku zupełnego braku zaufania można użyć dodatkowo kwarc różowy.
Howlit chroni nas przed wahaniami uczuć. Umożliwia spokojne i rozsądne rozmowy. Jest dobrym kamieniem dla tych co mają bogate życie duchowe.  Nadaje się do medytacji. Przynosi nam głęboki i spokojny sen. Chroni przed koszmarami. Howlit pochłania agresję skierowaną przeciwko nam. Za pomocą tego kamienia możemy w danej osobie na odległość przemienić negatywy w pozytywne cechy. 

 Howlit mobilizuje do nauki ,uspokaja i uczy cierpliwości, jest doskonałym kamieniem do medytacji i na spokojny sen. Ucisza umysł i eliminuje napięcie. Przydaje się gdy ma się do czynienia z ludźmi gwałtownymi i wybuchowymi, uodparnia na ich agresję.


W medycynie niekonwencjonalnej pomocny w bezsenności..


Jadeit ( zielony)

Jadeit zawiera trzy ważne mikroelementy: żelazo, magnez, wapń. Pomaga przy cukrzycy, krążeniu krwi, wysokim ciśnieniu. Działa na nerki, pęcherz moczowy. Pomocny  przy porodzie, oparzeniach, nerwobólach, grypie, półpaścu, opryszce, zaburzeniu trawienia, kolce, żółtaczce,epilepsji,bólach kolan i STRESIE . Chroni przed wypadkami, przedłuża życie, odświeża uczucia. Pomaga zasnąć, odpręża. Wzmacnia czakrę serca Leczy kamicę nerkową. Przedłuża życie. Oczyszcza krew. Dodaje uroku.
Ludzie, którzy szlifują jadeit, wpadają w głęboki trans, łącząc się z naturą tych kamieni. Daruje nam on duchową jasność, pomaga w uporze i otwiera naszego ducha na piękno. Daje ochronę przed negatywnymi siłami z zaświatów.

Jadeit Nefrytowy

Jest dobry dla uzdrowienia. Powoduje odbudowanie ubytków po stresie w organizmie. Zielony kolor sygnalizuje uzdrowienie i wejście w siebie. Jest dobry do regresji. Czyni nas duchowo bardziej prostolinijnymi. Jest również odpowiedni do chanelingu.

Jadeit wstegowy z Namibii ( ciemno-zielony )

Jego szczególne odcienie zieleni, działają uspokajająco na duszę z jej wzlotami i upadkami. Przekazuje spokój i odprężenie, którego tak wielu ludzi dziś potrzebuje. Małą różdżka tych kryształów, noszona w kieszeni, lub amulet z tego kamienia harmonizują zdrowie ciała, duszy i ducha. Tylko wtedy, gdy zaistnieje taka harmonia, człowiek jest w stanie sensownie rozwiązywać wszystkie zadania, które stawia przed nim życie. Wielu ludzi, jest dziś podrażnionych lub ma zachwiana równowagę duchową. Brakuje im uspakajającej i równoważącej energii. Może jej dostarczyć właśnie zielony jadeit, albo żółty jaspis. Obydwa z Afryki.

Jaspis (różnokolorowy)

Kamień cudowny, strzeże od bólu głowy i letargu. pomocny przy krwotokach  wewnętrznych, wylewach krwi. Noszony był przez żołnierzy jako talizman przed śmiertelnym upływom krwi. Czerwony przeciwdziała zauroczeniu złych ludzi (często zastępowany czerwoną wstążeczką ).kamień antystresowy, wzmacniający  system odpornościowy, pomocny przy :poprawia wzrok, słuch, wspomaga  wątrobę, śledzionę i nerki 

Jaspis czerwony

Zawiera atomy żelaza, które przydają mu zabarwienia. Poprzez kolor czerwony działa pobudzająco, odbudowująco, przywraca utracone zaufanie, bez wrażenia wzburzenia lub podrażnienia. Uzdrawia on w duszy stare rany wynikające z obciążeń obcymi energiami. Może być stosowany w terapii reinkarnacyjnej. Duchowo czyści kanały energetyczne i kanały akupunkturowe. Pomaga w dalszym rozwoju.

Jaspis Lamparci

Zawiera idealnie przemieszane resztki z najróżniejszych obszarów życia na ziemi, które służą umocnieniu ciała i duszy bez usztywniania ich. Daje siłę do wyrastania z cielesnego, materialnego świata i wrastania w świat duchowy. To kamień przejścia ze starego świata, z jego uwikłaniami, do nowego czasu

Jaspis Trzmieli -jest to kamień wulkaniczny ,intensywnie zabarwiony pomarańczowy, żółty i czarny materiał powstał  z mieszanki indonezyjskiej lawy wulkanicznej i osadu. Skała bogata w węglany odkryta po raz pierwszy na wyspie Jawa w latach 1990. Materiał jest miękki, a jego twardość w skali Mohsa wynosi 5 lub mniej. Tę porowatą skałę można łatwo wyciąć i wypolerować. Często ubytek wypełniamy żywicą Opticon.

Jaspis trzmiela  jest  połączeniem materii wulkanicznej, anhydrytu, hematytu, siarki, arsenu itp. Piękne wzory na tym kamieniu często imitują ubarwienie trzmieli, stąd nazwa. Żółte zabarwienie spowodowane jest obecnością siarki.Jaspis zólty

Uspokaja duszę. Wzmaga chęć ustatkowania się. Ułatwia np. budowę domu, założenie rodziny. W związkach wspiera spokój, zaufania i harmonię. Jest balsamem dla duszy dzięki temu, że wspiera partnerstwo i rodzinę. Pomaga w unikaniu spontanicznego wzburzenia.

Kalcyt blekitny

Odbudowuje system nerwowy. Ma działanie regulujące energię. Nie działa tak mocno odprowadzająco, jak kalcyt żółty i zielony.

Kalcyt zielony

Ma silniejszą funkcję odprowadzającą i wyprowadzającą. Pomaga eliminować negatywne energie, stres, i napięcia.

Kalcyt zólty

Jego czyste kryształy służą harmonizacji ciała i duszy. Odbudowuje krew, poprawiając jej skład mineralny. Wspomaga oczyszczanie ze szkodliwych substancji, wzmacniając funkcje nerek, śledziony i wątroby. Może łagodzić schorzenia takie jak reumatyzm, podagrę, artretyzm, artrozę. Korzystne jego połączenia to połączenie z lapis-lazuli, lub turkusem.

Kamien Ksiezycowy
(przede wszystkim biały z błękitnymi refleksami ale i niebieski , zielony lub różowy) Według ARYSTOTELESA przyciągał oczy przemawiając do wyobraźni .W czasach starożytnych nazywano go SELENITEM od imienia greckiej Bogini Księżyca - SELENY. Na świecie uważany jest za jeden z owych głównych 9-ciu kamieni używanych jako wyjątkowe AMULETY o wartościach wybitnie magicznych. Kamień Księżycowy w krajach arabskich cieszy się specjalnymi względami. Kobiety arabskie zaszywają ów kamień w suknie, aby zapewnić sobie nieustanną i skrytą opiekę. Kamień Księżycowy polecany jest zwłaszcza dla kobiet cierpiących na choroby kobiece, hormonalne, BEZPŁODNOŚĆ, nudności, bóle żołądka, , bolesne miesiączki. Pobudza do życia uczuciowego, jest symbolem płodności i kobiecości Jako Amulet jest tarczą przeciwko złu, nawet najwyższe głowy kościoła znają moc tego kamienia . Papież Klemens VIII posiadał pierścień papieski właśnie z tym kamieniem, jak również papież Leon X był w posiadaniu tego kamienia . Klejnot ten nazywany jest "Stróżem szczerej przyjaźni" gdyż jeżeli do noszącego go zbliży się człowiek wrogo lub nie życzliwie usposobiony, kamień zapala się purpurowym błyskiem jakby ową "BŁYSKAWICĄ GNIEWU" pragnął ostrzec swego Pana, a zarazem zdemaskować nadchodzącego. Kochajmy jednak ten klejnot za wierność z jaką nam służy bo potrafi on osłonić nas przed złem, odtrącić niekorzystne fluidy a przyciągnąć dobre i pogodne. Jest więc szczególnie przydatny dla ZAKOCHANYCH, którym pomaga wytrwać w uczuciach , także mimo oddalenia. Jest on żywym symbolem nadziei, wiernych i szczerych uczuć, przyjaźni i szczęścia, rozbudza głęboką intuicję, porównywalną z jasnowidzeniem, to też często pomaga nam rozwiązać trudne i zawiłe problemy. Kamień powinien być noszony blisko skóry, najlepiej w okolicy serca Obecność spękań, ewentualnych pustek i zagłębień oraz inkluzji innych minerałów jest cechą naturalną kamienia i świadczy o jego powstaniu w naturalnych procesach geologicznych.!

Karneol (od przeźroczysto białego po rudy do czerwonego)
Pomocny przy :gorączka, choroby jelit, zapalenie uszu, zapalenie nerwu kulszowego, zatrucie krwi. Kamień odwagi . Uspokaja, poprawia koncentrację, wspomaga leczenie reumatyzmu, bezpłodności, bólów głowy, pomaga pomyślnie zdawać egzaminy To kamień miłości . Nastawia na uczucia miłości i przyjaźni . Każdy człowiek potrzebuje miłości, jednak powinna ona być wolna od brania w posiadanie, egoizmu i ubezwłasnowolniania. Karneol może to wszystko spowodować, poprawiając naszą charyzmę i działanie na innych ludzi. Wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Służy otwarciu duszy na sprawy ciała. Jesteśmy bowiem tylko gośćmi w domu naszego ciała. Dzięki temu kamieniowi, możemy doświadczyć siły miłości w niezwykły sposób, ucząc się z niej korzystać w harmonii z wibracjami Wenus i Matki Ziemi. KARNEOL - harmonizuje układ trawienny, pomaga przy zakażeniu krwi, żyłach, krążeniu w problemach narządów rozrodczych. Uwalnia od blokad energetycznych. Karneol w odcieniu żółtym działa na wątrobę, woreczek żółciowym. Łagodzi bóle reumatyczne. Wspiera przy nerwobólach i depresji. Sprzyja koncentracji. Wzmacnia siły witalne, daje pewność siebie. Budzi twórcze możliwości, zdolności. W kolorze czerwieni wzmacnia czakrę podstawy. W kolorze pomarańczowym wzmacnia czakrę krzyżową. W kolorze złotym, żółtym wzmacnia czakrę splotu słonecznego

SARD  TO TAKA ODMIANA CHALCEDONU a dokładnie Karneolu chalcedonowego   o barwie  brązowej .Nazw Sard i karneol mozna używac zamiennie maja te same właściwości różni ich tylko barwa  .Jego nazwa dokładnie  pochodzi z Sardiku starozytnej miejscowości w azji Mniejszej słynącej z obróbki tych kamieni i wyrobu wspaniałej biżuterii Odmiana ta  jest  brązowoczerwona lub brązowa (zabarwienie wywołane jest wrostkami związków żelaza, przeważnie limonitu Warstewki są bardzo delikatne. Nie ma wyraźnego rozgraniczenia z karneolem  , z którym razem występuje i ma podobne zastosowanie..

Kocie Oko (niebieskawe)

Drogi oddechowe. Pobudza pamięć. Uwalnia blokady czakr. Drobne równoległe wypełnione powietrzem kanaliki wywołują srebrzyto białą smugę świtelną która przesuwa się przy obracaniu oszlifowanego kamienia. Kocie oko zawdzięcza swą nazwę owemu światłu, przypominającemu wąską źrenicę kota.

Koral - wpływa odżywczo na organizm, pomaga wyrównywać  pracę serca. Wspomaga przy anemii, chorobach krążenia, dopływu krwi, niepłodności, problemach menstruacyjnych. Oczyszcza organizm, wspiera nerki i pęcherz moczowy. Chroni przed "złym okiem" (urokami). Korale oddają dużo swojej mocy, ogrzewają ciało. Koral wnosi harmonię, piękno, czystość. Nosząc koral lepiej poznajemy samych siebie.


Krysztal Górski (przezroczysty jasny)

Kamień-neutralizator. Zobojętnia szkodliwe promieniowanie, pomocny przy leczeniu  guzów nowotworowych i ciężkich przeziębień. Zobojętnia szkodliwe promieniowanie,  Miedź i srebro wzmacniają jego działanie. Należy używać naszyjników oprawionych w srebro w przypadku wczesnych nowotworów. Również oprawiony w miedź w postaci tzw. "drzewka szczęścia" powinien znajdować się w pobliżu naszego miejsca wypoczynku. Krwotoki, reumatyzm, bolesne miesiączki, napięcia nerwowe, angina. Używa się przy chorobach tarczycy i zawrotach głowy. Dzia ł a jako odpromiennik. KRYSZTAŁ GÓRSKI – od dawien dawna jest on symbolem światła duchowego i docierającej do naszych umysłów prawdy. Oznacza on samooświecenie, doskonałą intuicję i pasywny aspekt woli ludzkiej. To symbol duchowej czystości, jasności, jedności przeciwieństw oraz prawdy w wyższym planie mentalnym bytu. kryształ górski działa uspakajająco i ochładzająco. Pozwala odnaleźć spokój, niweluje stres. Na duszę działa otrzeźwiająco, gdyż dusza często kręci się w kółko. Uwalnia od ambiwalentnych emocji. Ducha nastawia na konkretny cel. Pozwala skupić się na tym, co jest dla nas naprawdę ważne w dalszym rozwoju duchowym. Wzmacnia wglądy duchowe, wpiera klarowne myślenie i pomaga w przezwyciężaniu obaw. Kryształ Górski wspomaga zrozumienie rzeczy istotnych i daje poczucie sprawiedliwości, chroniąc przed intrygami i fałszywymi radami.

Krzemien (szary, pasy)
Przywraca spokój ducha, stłumia niepokój w obliczu kłopotów. Wzmacnia układ odpornościowy.

Kunzyt (Kuncyt)

Jest odmianą Spodumenu, fioletowo-czerwony, liliowy to kunzyt a jasny zielonkawy to hiddenit. Jest to kamień pomagający odzyskać przytomność, wyjść ze śpiączki. Masujemy chorego z góry na dół. Kto walczy ze swoimi uczuciami i duszą, kto szuka uwolnienia od zaburzeń duchowych i ran przeszłości, temu kuncyt może bardzo pomóc w dotarciu na wyższy poziom rozwoju.

Kwarc Dymny - pomocny przy chorobach nowotworowych, infekcjach, depresji, dołkach, myślach samobójczych. Bardzo ciemne kwarce wspomagają przy uzależnieniach szczególnie dla narkomanów, pomaga przejść trudny okres odwykowy. (przeźroczysto brązowy )Choroby palaczy, nerwowość, głuchota, wpływa na płodność, daje siłę słabym i chwiejnym ludziom.

Kwarc Rózowy (różowy)
Kamień mocnego serca. Korzystnie wpływa na schorzenia serca, zaburzenia neurologiczne, nowotwory, negatywne promieniowanie. Niepokoje, biegunki, kłopoty z jelitami, problemy wieku dojrzewania.

Kwarc z rutylem (włosy Wenus)
Leczy zaziębienia i tarczycę. Pomaga artystom w wejściu w stan natchnienia poprzez oświetlenie ich duszy zastygłymi igiełkami rutylu uważanymi niegdyś za promyki słońca.

Labradoryt (Spektrolit)

" Labradoryt – skała, odmiana anortozytu, cechująca się dominacją minerału labradoru. Spotykana jest też definicja, iż labradoryt jest odmianą anortozytu cechującą się labradorytyzacją[1][2].

Złoża tej skały występują w Finlandii i na kanadyjskim półwyspie Labrador[3].

Labradoryt ze względu na walory dekoracyjne używany jest w postaci płyt okładzinowych w budownictwie. Ponadto wytwarza się z niego materiały ogniotrwałe" cytat z wikipedia 


Kamień ten przynosi ulgę w chorobach oczu i mózgu. Poprawia kondycję tkanki kostnej, przynosi ulgę w chorobach kręgosłupa i bólach stawów. Osoby cierpiące na reumatyzm i artretyzm mogą czerpać korzyści z uzdrawiających mocy Labradorytu. Równoważy gospodarkę hormonalną organizmu, jak również jest pomocny przy przeziębieniach, niskim ciśnieniu krwi i reumatyzmie. Pomaga oczyścić ciało z toksyn i spowolnić proces starzenia się. Labradoryt jest doskonałym kamieniem dla kobiet, które chcą stracić na wadze, gdyż reguluje problemy trawienne i poprawia metabolizm. Pobudza fizyczną aktywność - "daje kopa" energii niezbędnej do podjęcia działania.NIEZWYKŁY KAMIEŃ Otwiera bramy duszy na uzdrawiające procesy w ciele. Dusza jest elementem regulującym. Przy tym kamieniu, można swobodnie oddychać i otworzyć duszę na sygnały z wyższego świata. Jego tajemnicze wibracje zaczynają rozwijać uzdrawiające działanie. Kamień ten nie powie nam wiele, bez otworzenia naszego ducha. On mówi nam: puść, zrezygnuj z gierek, wpuść nową swobodę w tok myślenia, bez wahania, bez obaw.

Lapis Lazuli (od niebieskiego po granatowy niekiedy ze złotem)

Kamień silnych włosów. Działa na tarczycę, spowalnia proces łysienia, pomocny przy obniżaniu ciśnienia, leczeniu kurzaek, brodawki, narośla . Stres, niespokojny sen, złe krążenie, koszmary senne, obrzęki, epilepsja. Kamień LAPIS LAZULI to najcenniejszy kamień w starożytnym Egipcie, to kamień noszonym przez Faraonów, największych dostojników w państwie oraz Nieśmiertelne Boginie. Jego wartość biła na głowę wszystko inne w starożytnym Egipcie, był tam traktowany jak dzisiejsze diamenty. Jeżeli chcesz się poczuć jak starożytna BOGINI nie zastanawiaj się ani minutki .

Lidyt (czarny, białe wstęgi )

Jest kotwicą energii, zatrzymuje ją. Rozpuszcza negatywne stany do stanu normalnego funkcjonowania. Gdy ma więcej białych żyłek rodzi się w nas harmonia i spokój. Pomaga w zapamiętywaniu snów. Dodatkowo wzmacnia inne kamienie, które są obok niego .

Magnetyt (brunatny)

Rwa kulszowa, choroby nerwowe, bóle głowy, młodzieńcza bezpłodność. Złamania kości.

Magnezyt (biały)

Otyłość, puchlina wodna.

Malachit (zielony z pasmami )

Reumatyzm, astma, skleroza złożona, choroba Parkinsona, choroby serca, hemoroid y

Pomaga uzyskać spokój i równowagę, poprawia również koncentrację. Mówi się również o tym, że uśmierza bóle porodowe, a w czasie ciąży zapobiega komplikacjom. Pomaga przy bólach reumatycznych, poprawia układ krążenia i wzmacnia siły witalne.

 

MARKAZYTY TO PIRYTY W czasach starożytnych ludzie wierzyli, że markazyty mają moc neutralizowania negatywnej energii, doskonalenia umiejętności komunikacji oraz, że chronią osoby wykonujące niebezpieczne zawody. Starożytni Egipcjanie używali markazytów aby uspokoić histerię i niepokój wewnętrzny.

Markazyty (piryt) jest przypisywany osobom urodzonym pod znakiem Lwa. Posiada właściwości uspokajające, lecznicze i przywracające równowagę emocjonalną. Wierzy się, że jak wszystkie kamienie metaliczne przynosi finansowy dobrobyt.

Pasjonaci ezoteryki twierdzą, że markazyt pozwala otwarcie i szczerze się komunikować, pomaga wzmocnić zaufanie do samego siebie i podejmować słuszne decyzje.  Kamień ma podnosić fizyczną witalność, stymulować intelekt poprzez zwiększanie jasność umysłu, koncentrację. Twierdzą również, że poprawia pamięć. 
Morion (czarny )

Pomaga wyjść z różnego typu nałogów, oddala negatywne energie powodując pozytywne zachowanie.
Muszla Paua  to muszla ślimaka morskiego Uchowiec  pochodzącego tylko z 1 miejsca na ziemii z Nowej Zelandii .Jego muszla skrzy się kolorami gdyż jest złozona naprzemiennie z warstw wapiennych i białkowych Kolor ich muszli zalezy od rodzajów glonów jakimi się zywią slimaki oraz od minerałów jakie pobieraja z wody Ślimak ten takze potrafi wytwarzać naturalne Perły .Uchowiec pobiera z wody węglan wapna i wytwarza z niego cieniutkie warstewki macicy perłowej, warstewki te sklejone są specjalna naturalną substancją zbudowaną z cukrów i białek zwaną konchioliną właściwości ma takie same jak perły , przede wszystkim pomocny przy leczeniu osteoporozy i wpływa na prawidłową ilość i rozkład wapna w organiźmie , w tym przede wszystkim na prawidłowe funkcjonowanie stawów .


Nefryt (zielony)

Nazwa Kamienia pochodzi od gr. Nephros , co się równa NERKA, gdyż od wieków wiadomo iż kamień ten odznacza się szczególnymi właściwościami leczniczymi wspomagającymi leczenie chorób związanych z nerkami. Inaczej nazywamy go kamieniem nerkowym . Nefryt jest skałą rzadką, znaną głównie z Rosji, Australii, Kazachstanu, Nowej Zelandii i Chin. Wykorzystywany od czasów prehistorycznych służył niegdyś do wyrobu amuletów, lekarstw, broni, narzędzi, ozdób i rzeźby. Do najwyżej cenionych okazów należą nefryty przeświecające, pochodzące z Nowej Zelandii i Chin. Może mieć różne barwy zieleni po wręcz mleczne, wyjątkowo rzadko czerwony. Jego barwa może być jednolita, bądź smugowana, centkowana, plamista albo marmurkowa. Najbardziej poszukiwana i ceniona barwa to zielona. Choroby nerek.Zielony Nefryt, zwany jest KAMIENIEM ŻYCIA , był szczególnie cenionym klejnotem na dworze chińskich cesarzy. Ten piękny, choć nieprzezroczysty kamień uważano także za AMULET WZMAGAJACY SIŁY ŻYCIOWE I CHONIACY OD WSZELKICH CHORÓB . Stąd też słabowity następca cesarskiego tronu spał w łożu wyrzeźbionym z bryły nefrytu. W Rzymie, Grecji i Bizancjum powszechna była wiara, że nefryt przynosi szczęście w grach hazardowych, a także pomaga zwyciężyć woźnicom w czasie wyścigu kwadryg i zawodnikom ubiegającym się o laury olimpijskie. Średniowieczni lekarze twierdzili, że cierpiący na schorzenia nerek, migreny i zaburzenia wzroku powinni nosić paciorki z nefrytu. Nefryt miał też chronić swego właściciela przed "złym spojrzeniem ".

Obsydian (czarny brąz)

Wzmacnia męskość, daje siłę mięśnia, wnosi właściwości duszy w ciało. Wzmacnia męską energię przepływu krwi. Wzmacnia jelita i żołądek.

Właściwości ochronne obsydianu 
Obsydian ma wspaniałe właściwości ochronne – zarówno na poziomie fizycznym, mentalnym i astralnym. Kamienie obsydianowe chronią osobę przed negatywnymi energiami i wibracjami z zewnątrz, ale także i od wewnątrz (np. własne negatywne myśli, niechęć pracowników, niesnaski w rodzinie)

Obsydian jest doskonałym kamieniem wspierającym nasz rozwój duchowy. Obsydian pomaga zaakceptować swój wygląd i siebie takim jakim się jest. Pomaga zwalczać negatywne myśli na temat siebie i innych. Obsydian chroni przed emocjonalnym wykorzystaniem przez innych ludzi i wspiera w czasie gdy presja z zewnątrz jest trudna do zniesienia. Obsydian jest świetnym kamieniem dla ludzi delikatnych, wrażliwych i czułych. Obsydian pomaga im w zachowaniu niezależności energetycznej, pozwala im być sobą, nie pozwala na to by inni ludzie nami manipulowali i kontrolowali. .

Czarny obsydian - Czarny obsydian jest kamieniem mającym ogromne znaczenie i dającym ogromną pomoc w rozwoju duchowym. Pozwala na zobaczenia i zrozumienie jakie myśli i wzorce naszego zachowania nam nie służą, działają przeciw naszemu szczęściu. Obsydian pozwala na wzniesienie się ponad własne ego, ponad ograniczenia umysłu i ciała fizycznego na drodze do prawdziwej wolności.
Obsydian jest pomocny w transformacji snu „życia w piekle” w sen „życia w Niebie” tu i teraz. Kule z czarnego obsydianu były i są używane do przepowiadania przeszłości i są używane do osiągania różnych wizji. Są też doskonałe do pracy ze sobą – szczególnie dla osób które mają już jakieś doświadczenia związane z rozwojem duchowym i pracą ze sobą.

Złoty obsydian - Złoty obsydian pomaga człowiekowi zobaczyć swoje własne piękno i akceptować siebie całkowicie takim jakim się jest. Jest doskonałą pomocą dla osób z niskim poczuciem własnej wartości, którzy nie doceniają siebie i nie kochają siebie.

Zielony obsydian - Zielony obsydian pomaga w delikatny sposób uwolnić się spod dominacji innych osób. 

Tęczowy obsydian - Obsydian tęczowy pomaga wypełnić życie lekkością, światłem, wdzięcznością i delikatnością.

Niebieski obsydian - Wzmacnia zdolności komunikacyjne oraz twórcze zdolności przejawiające się w pisaniu i pisarstwie.

Śnieżny obsydian  - Pomaga wyzwolić się od ograniczających myśli i ograniczających wzorców emocjonalnych.Onyks (czarny)

Kamień równowagi psychicznej. Łagodzi zaburzenia neurologiczne, regeneruje serce, nerki i tkankę skórną. Wypadanie włosów, łzawienie, astma, kompleks niższości.Onyks czarny wg medycyny niekonwencjonalnej:
Pomocny przy 
•    Wzmacnianiu i regenerowaniu  nerek, schorzeń pęcherza moczowego.
•   zaburzenia neurologiczne, apatię i stres.
•    Wzmacnia system nerwowy.
•    Dobrze działa na stan i wygląd skóry, zębów, paznokci i włosów.
•    Pomaga przy wszelkich infekcjach skórnych typu: zapalenie skóry, wysypka, infekcje grzybicze, a nawet poparzenia słoneczne.
•    Łagodzeniu uczulenia i objawy alergii czy astmy.
•    Wzmacnianiu system immunologiczny i zapobiega chorobom zakaźnym.
•    Łagodzeniu dolegliwości oczu, stosowany przy leczeniu jaskry.
•    Łagodzeniu schorzenia jelita grubego, prostaty i zapalenie stawów.
•    Regulowaniu temperaturę ciała i leczy chroniczne marzniecie.
•    Wzmacnianiu kręgosłup i system kostny.
•    Usprawnianiu czynności układu rozrodczego.


Opal (biały)

Kamień radości życia. pomaga przy odtruwaniu organizmu, wspomaganiu leczenie chorób krwi, łagodzi zaburzenia koordynacji ruchu i wzroku. Jest kamieniem psychicznej świadomości, mogącym wzmocnić nasze uczucia i pomóc w zrozumieniu cudzych emocji. Symbolizuje wierność oraz przyjaźń. Pobudza intelekt i pamięć. Podczas pełni księżyca nabiera mocy. Dodaje otuchy i odwagi. Uczy służenia drugim, ofiarnie, bezinteresownie. Opal jest wrażliwy na zmiany temperatury. Przy gwałtownej zmianie pęka. Odżywia i witalizuje ciało, przywraca ostrość wzroku, uspokaja nerwy, wyrównuje działanie obu półkul mózgowych, jest tak jakby wzmacniaczem naszych pozytywnych wibracji.

Oliwin- patrz Perydot


Perła ( biała, złota, szara po zieloną) - jest symbolem piękna i doskonałości nazywanej często "łzą aniołów". Jest symbolem wierności i skromności zapewnia długie życie. Chroni przed niepowodzeniami, zapewnia bezpieczeństwo, oddala troski i zmartwienia. Uzupełnia niedobór wapnia w organizmie. Perły oczyszczają uczucia, usuwają negatywne emocje, sprzyjają również fizycznemu oczyszczeniu poprzez łzy – Z czym kojarzone są perły .Pomaga przy : wzmacnianiu  zębów i kości, obniżaniu poziomu cholesterolu. Uważa się, że perła ostrzega przed nadchodzącym nieszczęściem. Perła upiększa każdą kobietę czyniąc ją powabną, piękną. Według legendy Perła często nazywana jest łzami Aniołów, sprowadzonymi na ziemię w postaci amuletów dla ludzi. Potem wierzono, iż perłopławy, we wnętrzu których znajdowano cenne twory, były zapładniane przez tęczę dotykającą wód oceanu i oznaczały ochronę Boską i zsyłane były na ziemie także jako Talizman dla ludzi, chroniący przed utonięciem i wszelkimi zagrożeniami morskimi .

Perły SeaShell  Jest to odmiana pereł, która pochodzi z Wietnamu. Tam właśnie muszle perłopławów są przetwarzane na masę perłową (skład muszli jest identyczny jak perły) z której formowana jest perła. Ponieważ jest to wyrób człowieka, perły te charakteryzują się idealną kulistością i występują w wielu kolorach.  Często ich powierzchnia pokrywana jest delikatną tęczową powłoczką, która daje piękny efekt a ma za zadanie chronić perły aby nie wyblakły .

 

Właśnie ze względu na to, że naturalne czy hodowlane perły nie występują w takich kształtach jak np. równe krople, perły seashell są ich świetnym dopełnieniem i zawsze cudownie prezentuja się na szyi .

 

Jest to niezwykle piekny wyrób, naturalna ale ukształtowana przez człowieka  .Perydot= Oliwin (Chryzolit,Oliwin, zielone)

***TO KAMIEŃ SZCZĘŚCIA *** Perydot nazywany też Oliwinem podobno uwalnia i neutralizuje toksyny, całkowicie równoważy i wzmacnia umysł i ciało. Wzmaga siły duchowe i dodaje zdolności przepowiadania przyszłości. Pomaga właścicielowi odnaleźć szczęście i uzyskać harmonię z samym sobą. Chroni przed gniewem i zazdrością innych. Zjednuje sympatię otoczenia i przynosi szczęście w interesach. Strzeże przed ogniem i kradzieżą. Oliwin ma zastosowanie przy wypadaniu włosów, depresjach, chorobach serca i płuc, brodawkach i nowotworach Wypadanie włosów, depresje, choroby serca i płuc, brodawki, nowotwory

Piryt (złoty błyszczący)

Wrzody, stany zapalne, zwężenia naczyń krwionośnych, gorączka, biegunki

Piryt jest „kamieniem niezależności”, samodzielności i odpowiedzialności. Pod wpływem działania jego energii z łatwością bierzemy sprawy we własne ręce nie czekając na pomoc, która wcale nie musi nadejść ze strony innych ludzi. Równoważy w nas dwa pierwiastki - żeński i męski (Yin i Yang wg taoizmu - chińskiego systemu filozoficznego) czyli męską, ekstrawertyczną energię skierowaną na zewnętrzne działanie, z żeńską energią introwertyczną, ukierunkowaną na wewnętrzną refleksję. Gdy któregoś z tych aspektów ludzkiej natury mamy w nadmiarze - energia Pirytu wyrównuje je. Energia Pirytu rozbudza apetyt na realizację planów oraz daje energię konieczną do wdrożenia ich w życie. Z łatwością analizujemy poziom ich trudności - co na bieżąco ułatwia kontrolę wszystkich naszych inwestycji i wysiłków. Czujemy, iż nasze działania są tak samo twórcze, jak i praktyczne. Intuicja staje się motorem napędowym efektywnych działań w twardych obszarach naszego życia  - finansach, negocjacjach, zarządzaniu czy przewodzeniu skomplikowanym projektom. Balans między tym, co niematerialne a materialne zwiększa siłę naszej woli, buduje pozytywną ambicję, upór w dążeniu do celu i motywację do jeszcze większego zaangażowania w zadania, które wcześniej uważaliśmy za nierealne do przeprowadzenia.Piryt stymuluje kreatywność u ludzi zajmujących się dziedzinami artystycznymi - rzeźbą, architekturą, malarstwem, grafiką ale także nauką. Jest doskonały dla studentów, ponieważ zwiększa koncentrację, poprawia pamięć, ułatwia analizę i logiczne myślenie.

Piryt wg medycyny niekonwencjonalnej:

•    Wzmacnia system odpornościowy.

•    Pomaga przy problemach z zajściem w ciążę a także w zwiększeniu potencji.

•    Oczyszcza organizm, w szczególności nerki i wątrobę.

•    Podnosi ogólną wydolność organizmu i jego witalność.

•    Łagodzi stany lękowe, uczucie niepokoju, tłumi agresję, bezsilność, pesymizm.

•    Korzystnie wpływa na system trawienny i wegetatywny system nerwowy.

•    Pomaga niwelować choroby oczu, skurcze i tiki nerwowe, zawroty głowy i zaburzenia snu.

•    Obniża wysoki poziom cholesterolu we krwi, łagodzi objawy cukrzycy, zapalenie wątroby i pęcherza żółciowego.

.

Prehnit = Prenit

WŁAŚCIWOŚCI : wspomaga wizualizacje i przewidywanie przyszłości. pomocny przy  anemii i dnie moczanowej. Dobrze wpływa na nerki i pęcherz
Nazwa pochodzi od nazwiska holenderskiego pułkownika H. von Prehna, który przywiózł go z Przylądka Dobrej Nadziei do Europy w 1773 r. Minerał rzadki, rozpowszechniony tylko w pewnych regionach Ziemi takich jak Australia Chiny, RPA, Szkocja, USA, należy do grupy amfiboli. Najcenniejsze przeźroczyste, przeświecające okazy zielone brunatne i różowe. Wykorzystywany czasami w jubilerstwie. Zazwyczaj wyrabia się z niego paciorki do naszyjników, drobną galanterie ozdobną oraz niewielkie rzeźby.


Rodochrozyt (różowy)

jEST STOSOWANY W TAKICH CHOROBACH LUB PRZYPADŁOŚCIACH JAK: Senność, niepokój, choroba Parkinsona, nerwowość, skleroza złożona. Rodochrozyt jest dopiero handlu od około 1950 roku jako kamień szlachetny .Charakteryzuje się piekna delikatną różową barwą ,zwykle poprzecinaną jasno-ciemnymi , czarnymi paskami o zygzakowatym kształcie .Wystepuje w Argentynie , chile,Meksyku Namibii, Peru , Rpa i USA.

Rodonit (różowy w czarne prążki)

Niepokój, stres, bóle głowy, skurcze. Warto wiedzieć: Nazwa tego rózowego, różowoczerwonego kamienia wywodzi sięz greki. Rhodon to inaczej róża. Już w starożytności kamień ten należał do niezbędnego wyposażenia każdego podróżnika. Jak wynika z licznych zapisków, starożytni Rzymianie stosowali go także w celach leczniczych. Rodonit może być jasnoczerwony i różowoczerwony, na jego powierzchni widoczne są też małe czarne plamki lub żyłki. Zawiera sporą domieszkę manganu. Złoża rodonitu znajdują się w południowej Afryce, Szwecji, Rumunii, Włoszech, Australii i w niemieckich górach Harzu

Rubin (różowy, ciemno- malinowy, czerwony)

Jest kamieniem namiętnej miłości wielkiej namiętności. Kolor Rubinu jest wyrazem siły i żywotności, opierająca się wszelkim próbom zniszczenia i unicestwienia. Jego barwa ożywia ludzi, podnosi ich witalność. Niweluje bóle i przedłuża życie. Chroni od zarazy, morowego powietrza.Strzeże od pioruna, odpędza złe sny. Posiada również właściwości terapeutyczne, wykazuje zdolności gojenia, działa na psychikę . Jest kamieniem namiętnej miłości wielkiej namiętności. Pomaga na gorączkę, gruźlicę, krwawienia, apatię. Znacznie wzmacnia serce.Prosze nie mylić rubinu, szafiru czy szmaragdu  indyjskiego z drogimi  kolumbijskimi -to zupelnie inne kamienie . Są one  do złudzenia podobne ale różnią się twardością Mohsa , przejrzystością , ceną , rzadkością występowania . Rubiny Indyjskie sa kamieniami półszlachetnymi i dostępnymi na rynku jubilerskim w większych okazach dużo niższych cenach na szczęscie.Czasami zdarza się że są trochę podgrzane czasami są trochę dobarwione tak aby były perfekcyjne i miały baśniowe barwy.

SARD  TO TAKA brązowa ODMIANA CHALCEDONU a dokładnie Karneolu chalcedonowego   o barwie  brązowej .Nazw Sard i karneol mozna uzywac zamiennie maja te same właściwości rózni ich tylko barwa  .Jego nazwa dokładnie  pochodzi z Sardiku starozytnej miejscowości w azji Mniejszej słynącej z obróbki tych kamieni i wyrobu wspaniałej bizuterii Odmiana ta  jest  brązowoczerwona lub brązowa (zabarwienie wywołane jest wrostkami związków żelaza, przeważnie limonitu Warstewki są bardzo delikatne. Nie ma wyraźnego rozgraniczenia z karneolem  , z którym razem występuje i ma podobne zastosowanie

Selenit
Usuwa emocjonalne wzburzenia lub dezorientację. Doskonały materiał na różdżkę. Rozwija zdolności telepatyczne. Wnosi światło w nasze myśli.

Sodalit (niebieskawy z białym)

Rzadki minerał, który pojawia się tylko w niektórych rejonach naszego globu. Swoją nazwę zawdzięcza połączeniu słów – soda i skała – gdyż ta skała składa sie w większości właśnie z sodu. Kolor ma nierównomierny, jednak najczęściej występuje jako mieszanka bieli i różnych odcieni niebieskiego i granatowego z elementami szarości czy brązu. Sodalit to kamień mający wiele różnych właściwości – przede wszystkim pomaga rozjaśnić umysł i polepszyć koncentrację. Jest to bowiem kamień logicznego myślenia. Przydaje się zwłaszcza podczas medytacji czy nauki. Pomaga wydobyć z siebie mądrość, spokój, realizm, pozwala spojrzeć na życie z nowej, lepszej perspektywy. Kolor Sodalitu ma właściwości uspokajające. Kamień łagodzi lęki i stres, daje możliwość odzyskania równowagi duchowej. Idealny kamień dla osób chorujących na depresję. Ten niebieski kamień pomaga odnaleźć się w rzeczywistości, znerwicowanym daje spokój, zabłąkanym pomaga odnaleźć drogę i jasno spojrzeć na otaczający świat.Jeśli szukasz kamienia spokoju i jasnego umysłu – Sodalit będzie wręcz idealny, by polepszyć działanie Twojego umysłu. Dodatkowo, pomoże w odpromieniowaniu organizmu. Sodalit to Kamień Twórców i Myslicieli- ludi mądrych umiejących się skupić na nauce .Wspomaga także dobrą przemianę materii oraz ma kojący wpływ na system nerwowy .

Sugilit

Pomocny przy wzmacniu wątroby i stymulowaniu gruczołów hormonalnych, czyści pęcherz, korzystnie działa na system immunologiczny oraz limfatyczny. Pomaga współżyć z ludźmi, likwiduje wrażenie odstawania.

Sokole Oko (zielonkawy i brązowy)

Choroby płucne.

Szafir (niebieski po granatowy){pomocny przy  

Choroby oczu, nerwowość, krwawienia. Obniżenie gorączki.Prosze nie mylić rubinu, szafiru czy szmaragdu  indyjskiego z drogimi  kolumbijskimi -to zupelnie inne kamienie . Są one  do złudzenia podobne ale różnią się twardością Mohsa , przejrzystością , ceną , rzadkością występowania . Szafiry Indyjskie sa kamieniami półszlachetnymi i dostępnymi na rynku jubilerskim w większych okazach dużo niższych cenach na szczęscie.Są popularne w Indiach i dostępne jak agaty w Polsce .Czasami zdarza się że są trochę podgrzane czasami sa trochę dobarwione tak aby były perfekcyjne i prezentowały się cudownie

Szmaragd (zielony)

SZMARAGD jest nie tylko wspaniałym szlachetnym kamieniem jubilerskim, ale ma także magiczne właściwości Jest to kamień o wielkiej mocy i wyjątkowej urodzie. Porywa do walki ze słabościami i ułomnościami natury ludzkiej. Zsyła próby doświadczenia i daje szansę na rozwój duchowy. Klejnot tylko dla wybranych, ludzi mocnych, zdecydowanych. Jego barwa zielona zamyka w sobie niezgłębioną tajemnicę spokoju. Przynosi wyciszenie emocjonalne, sprzyja harmonii, ukojenie. Prosze nie mylić rubinu, szafiru czy szmaragdu  indyjskiego z drogimi  kolumbijskimi -to zupelnie inne kamienie . Są one  do złudzenia podobne ale różnią się twardością Mohsa , przejrzystością , ceną , rzadkością występowania . Szmaragdy Indyjskie sa kamieniami półszlachetnymi i dostępnymi na rynku jubilerskim w większych okazach dużo niższych cenach na szczęscie.Są popularne w Indiach i dostępne jak agaty w Polsce .Czasami zdarza się że są trochę podgrzane czasami sa trochę dobarwione tak aby były perfekcyjne i prezentowały się cudownie