Srebro Ciekawostki JAK USTALIĆ ROZMIAR PIERŚCIENIA

Czyszczenie i przechowywanie bizuterii !!!

Czyszczenie Biżuterii

Szanowni Państwo osobiście POLECAM w 100% używanie PROFSJONALNYCH ŚRODKÓW DO CZYSZCZENIA BIZUTERII: między innymi SZMATEK I PŁYNÓW CZYSZCZĄCYCH. Na rynku jest wiele świetnych dostępnych środków do czyszczenia biżuterii, jednakże gdy ich potrzebujemy, z reguły nie mamy ich pod ręką.
Więc w razie czego jako ciekawostkę podaję kilka zastępczych sposobów, ale proszę pamiętać że NAJLEPSZE SĄ jednak profesjonalne ŚCIERECZKI CZYSZCZĄCE .
Poniżej podaję kilka domowych sposobów aby biżuteria wróciła do stanu świetności:

Biżuteria złota
- zanurzyć w wodzie z mydłem, wyszorować mi ękką szczoteczką i opłukać. Inną metodą jest mycie wodą z sokiem z cytryny lub 90-procentowym spirytusem.


Biżuteria srebrna
- podobnie jak w przypadku złota: zanurzyć w wodzie z mydłem, wyszorować miękką szczoteczką i opłukać. Srebro w wyniku utleniania czernieje, jeśli chcemy pozbyć się tego nalotu można wypolerować zamszem, inną metodą jest czyszczenie pastą do zębów lub sproszkowaną kredą. Należy pamiętać, że czasem biżuteria srebrna jest utleniona i jest to zamysłem artystycznym wykonawcy , tak więc jeśli nie chcemy się pozbyć tego efektu, należy używać jedynie wody z mydłem. Biżuteria srebrna: Bezstratne czyszczenie srebra - pod tym linkiem jest przepis na bezstratne czyszczenie srebra za pomocą wody, soli i folii aluminiowej - coś dla małych chemików - sprawdziliśmy również sami - działa znakomicie.


Biżuteria z metali nieszlachetnych
- należy unikać kontaktu tego typu biżuterii z wodą. Wacik nasączony spirytusem powinien usunąć zabrudzenia.


Biżuteria z kości
- wyrobów tego rodzaju nie należy przemywać wodą, gdyż kość wchłania ją, po czym odkształca się i pęka. Zabrudzenia należy wyczyścić wacikiem nasączonym spirytusem, na ogół wystarcza samo polerowanie miękką szmatką.


Biżuteria drewniana
- pomimo, iż z reguły jest powleczona wodoodpornym lakierem, lepiej unikać mycia wodą, gdyż może odbarwiać się i zmieniać kształt. Najlepiej przetrzeć suchą szmatką lub bardzo miękką szczoteczką do uzyskania pożądanego efektu. Najlepiej pielęgnować biżuterię drewnianą woskiem do drewna .


Przechowywanie Biżuterii
 rozmiar pierścienia . Najlepiej oczywiście odwiedzić jubilera i zrobic pomiar , ALE jeśli jest taka sytuacja jak teraz bądż jest to niespodzianka , to można się wspomóc linijką :)Należy zmierzyć albo obwód palca , albo inny pierścionek który jest wygodny .

Należy pamiętać, że przechowywanie nie opakowanej biżuterii w jednym pojemniczku powoduje, iż przedmioty ocierają się o siebie i rysują. Najlepiej cenniejsze okazy trzymać zawinięte we flanelowych lub wełnianych (czysta wełna) szmatkach.
W przypadku srebra, ważne jest aby były to ciemne szmatki, zabezpieczy to srebro przed czernieniem.
Wyroby kościane należy trzymać w jasnym miejscu zawinięte w białe szmatki, zapobiega to żółknięciu.
Jeśli chodzi o metale nieszlachetne, to najbardziej im szkodzi wilgoć i trzymanie w woreczkach foliowych.
Jako generalną zasadę należy przyjąć unikanie przechowywania biżuterii w wilgotnym miejscu.
Dbajcie Państwo o swoje SKARBY, a odwdzięczą Wam się potrójnie !!!

 

JAK USTALIĆ ROZMIAR PIERŚCIENIA : uwaga pokazuje filmik pewnej Pani który pokazuje masę sposobów na zmierzenie pierścienia https://www.youtube.com/watch?v=1duSUJ7rNKo

 

Witam Państwa często pytacie Państwo jak ustalićA) Trzeba zmierzyć obwód palca najdokładniej jak się da (serdecznego w przypadku pierścionków zaręczynowych i obrączek, środkowego w przypadku innych pierścionków) tasiemką, sznurkiem lub paskiem miękkiego papieru. „Miarka” powinna znajdować się za kostką, bliżej nasady. Owiń nią palec niezbyt ciasno – tak, by przylegała do niego, ale nie wrzynała się w skórę. Następnie zmierz uzyskany wynik i porównaj go z tabelą. Uwaga! Patrz na kolumnę z obwodem wewnętrznym pierścionka, a nie ze średnicą!
B)Druga możliwość to z ustalenie rozmiaru na podstawie aktualnie noszonego pierścionka. Najdokładniejszy pomiar uzyskamy przy użyciu suwmiarki. Uzyskaną średnicę porównujemy z tabelą jubilerską , oczywiście często nikt takiej w domu nie ma więc należy zmierzyć obwód obrączki pierścienia . ALE UWAGA SAM OTWÓR NA PALEC , bez szerokości obrączki , bo pierścienie mają różne grube obrączki , sama dziurkę na palec .
C) Najlepsza możliwość to zmierzenie palca u jakiegokolwiek jubilera , najdokładniejsza. Pozdrawiamy firma WWW.ETHNICSUN.COM.PL
patrz tabela poniżej

Tabela Rozmiarów